کِساء

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا کُونوا أَنصَارَ اللَّهِ

کِساء

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا کُونوا أَنصَارَ اللَّهِ

کِساء

الّــــــذِینَ یُبَلِّغُـــونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَ یَخْشَوْنَــــهُ وَ لَا یَخْشَوْنَ أَحَـــــدًا إِلَّا اللَّهَ وَ کَفَى بِاللَّهِ حَسِیــبًا ( الاحزاب-39)

وظیفه اصلی و اولیـه روحـانیت ، چیزی نیست جـــز : ( تبلیــغ و تــرویج دیـن ) از طریق ( قرآن مبین و اهـــل بیت عصمت و طهــارت ) صلوات الله علیهم اجمعین ، و ( پاسداری از فرهنگ و عقائد و اخلاق اسلامی ) و ( هدایت و خدمت به متدینین ) .
ملتی که میخواهد در مسیر دیـانت ، و رسیدن بــه سعــادت قدم بردارد ، آشنــایی و ارتباط با روحـانیتی این چنین ، و آگاهی از رهنمودهای آنـــان ، بــرای او ضرورتی است مسلم و غیر قابل انکار .

kesaa@chmail.ir

آخرین مطالب

۷ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

پشت پرده اصرار فرمانداران به اجرای کنسرت های موسیقی در شهرهای خوزستان چیست؟/ مقتدایی و روحانی کجای قصه اند؟


این نوشته سعی می کند پشت پرده برگزاری کنسرت های موسیقی در شهرهای خوزستان را برای مخالفان آنها ، یادآوری کند.

هر چند وقت یک بار تب برگزاری کنسرت های موسیقی در مناطق مختلف کشور بالا می گیرد و در این بین اظهارنظرهای تند و بعضاً تهدید آمیز از سوی موافقان و مخالفان علیه یکدیگر به اوج می رسد.
البته کار به همین جا ختم نمی شود و در پاره ای اوقات شرایط آن قدر وخیم می شود که پلیس به برخوردهای فیزیکی روی آورد. مانند آنچه همین چند وقت پیش در بوشهر روی داد.
در هفته ای که گذشت ، فضای عمومی شهر دزفول نیز دستخوش اخباری در این باره بود.بطوری که یکی از روحانیون بنام و معروف منطقه (آیت الله شیخ انصاری) به همراه شمار قابل توجهی از مردم و مذهبییون ، از مسئولان شهرستان و استان خواستند مانع اجرای کنسرت موسیقی در دزفول شوند.آنها طی چند روز به انواع و اقسام هشدارها پرداختند تا شاید مدیران تصمیم گیر ، تغییری در رویه اجرای این برنامه صورت دهند.
مهم تر از همه این ها ، سخنرانی صریح و شفاف فرمانده سپاه خوزستان یعنی سردار شاهوارپور در خصوص تبعات برگزاری

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۲:۲۹
کساء

بسم الله الرحمن الرحیم

و به ثِقَتی(قَدْ کَانَتْ لَکُمْ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ فِی إِبْرَاهِیمَ وَالَّذِینَ مَعَهُ إِذْ قَالُوا لِقَوْمِهِمْ إِنَّا بُرَءاؤا مِنکُمْ وَمِمَّا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ ... )
الممتحنه 4


طبق این آیه شریفه ، و سائر آیات قرآنی در این باب ، یکى از اساسى ترین دستورات دین مبین اسلام و یکى از مهمترین وظائف متدینین ، " تبرّی " است که از جهت اهمیت اگر بالاتر از امر به معروف و نهی از منکر نباشد ، کمتر نیست .

طبق کلام خداوند سبحان : ( وَتَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَى الإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ ) هر گونه مساعدت و همفکری و همکاری با کسانی که - سهواً و یا عمداً ، جهلا و یا علماً - حدود الهی و ارزش های اخلاقی و اعتقادی را نادیده گرفته ، و به سلامت نفس و عزت و سربلندی و مطالبات مشروع و معقول مردم ، و اهداف انقلاب و آرمان شهداء و منویات امام راحل (ره) و فرامین حکیمانه رهبر فرزانه و معظم - توجه ندارند ، ممنوع مى باشد .

و به عنایت به فرمایش امیر المؤمنین سلام الله علیه ، از رسول اکرم صلى الله علیه وآله وسلم : ( أَمَرَنَا رَسُولُ اللَّه(ص) أَنْ نَلْقَى أَهْلَ الْمَعَاصِی بِوُجُوهٍ مُکْفَهِرَّةٍ ) ، متدینین با اهل معصیت ، جز با چهره ی عبوس مواجه نمی شوند ، که نوعی تبرّی عملی از خطا و خطاکار و گناه و گنهکار می باشد و اعلام می کنند که خریدار کالای باطل و اهل مداهنه نیستند .

مداهنه و مذاکره و لبخندها و سازش های بیجایی که ما را با انواع نابسامانی ها و پریشانی ها ، در عرصه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی مواجه ساخته است .

در عرصه اقتصادی اختلاس ها ، در عرصه سیاسی تقلاهای خلاف مصالح دین و مملکت و انقلاب - و با شعار انقلاب - ، در عرصه  فرهنگی مجوزهای خلاف شرعی که باعث اعلام نگرانی مراجع تقلید و مقام معظم رهبری شده است ، در عرصه اجتماعی بیکاری و عدم اشتغال و بالا رفتن سن ازدواج -که صدها پیامد منفی بر آن مترتب است - و نیز وضعیت تأسفبار بلکه ننگین بى حجابى ، و مانند این ها ، بلائى نیست که از آسمان نازل شده باشد، بلکه معلول بى تدبیری و بى توجهى و یا کم التفاتى برخى از صاحبان مناصب و مسئولینى ست که  بى اعتمادى و ناامیدى و بد بینى را رقم مى زنند.

سعى بلیغ و این همه تلاش در جهت برگزاری مجلس کنسرت ، در شهرستان دار المؤمنین دزفول قهرمان - که قهرمانى مردم آن جز به خاطر دفاع از ارزش هاى دینى نیست - در راستاى همان تقلاهایى است که سعى در توسعه روز افزون بستر اباحه گری و بی تفاوتی نسبت به ارزش های اخلاقی و اعتقادی و اسلامی دارد .

همچون گذشته - در مدت پانزده سالی که در خدمت مردم متدین دزفول ، خصوصاً جوانان فرهیخته آن بوده ام - تذکر دادن و مداخله بجا در امور مختلف این شهر را - که به دلائلى بیشتر آن ها براى مردم عیان نشده ، و در صورت ضرورت بیان خواهد شد - بزرگ ترین وظیفه خود دانسته و می دانم .

از ده روز قبل ، در تماس هایی که با بسیاری از مسئولین این شهر داشتم ، در مورد این کنسرت - که به نام جوانان و ادعاى ایجاد نشاط و شادى ، اما با نیات و اهدافی که کراراً به آن اشاره داشته ام - مخالفت خود را با برگزاری مجلس کنسرت ، همراه با ذکر ادله اعلام کرده ، و سخنان آنان را - که هرگز برایم قانع کننده نبوده - شنیده ام .

و چون بر این باور و اعتقادم که تشکیل چنین مجالسی از مصادیق بارز " لغو " ، و بر خلاف دستور قرآن کریم و بر خلاف رضایت وجود مبارک ولی عصر ارواحنا فداه ، و در تغایر با نظرات مراجع عظام تقلید و منویات رهبر معظم انقلاب ، و آرمان و اهداف شهداست ، طبق وظیفه شرعی و اعلام تبرّی عملی ، در مدتی که این مجلس نامبارک برپاست ، این شهر را ترک خواهم کرد .

از جوانان غیور متدین و تمام کسانی که خواهان لغو کنسرت بوده و در مجالس جهت اعلان مخالفت شرکت کردند ، مخصوصاً از مسئولین معززى که بیانیه داده و پاسداری و امانتداری و وفا داری خود را نسبت به رعایت حدود الهی و حفظ دستاوردهای انقلاب و آرمان شهداء علنی ساختند کمال تشکر داشته و دستبوس آنانم .

خاصة جناب مستطاب حضرت آیة الله حاج شیخ محسن حیدرى عضو محترم مجلس خبرگان و امام جمعه موقت اهواز ، که متواضعانه و خالصانه از فرمایشات ایشان ، که راهگشا و راهنمای مؤمنین مى باشد ، سپاسگزار و ممنونم .حوزه علمیه حضرت آیة الله العظمی سبط الشیخ الانصاری
رضا سبط الشیخ

28 رجب المرجب 1436
1394/02/27

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۲:۵۷
کساء

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با رهیاب:مجوزهای ارشاد در رابطه با کنسرت های موسیقی با روح اسلام ناسازگار است/معترضین به کنسرت ها درد دین دارند


آیت الله محسن حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز در گفتگو با رهیاب در واکنش به برگزاری کنسرت در برخی از شهرستان ها و اعتراض علما و مردم به این برنامه ها اظهار داشت:باید بین علما و مسئولین یک مصالحه ای صورت گیرد تا اینها به جان هم نیفتند و دیگران تلقی اختلاف و ناهمدلی نکنند.

وی ادامه داد:

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۷:۰۵
کساء

آیت الله سبط الشیخ الانصاری در جمع مردم دزفول:
می خواهند مردم را در مقابل روحانیت قرار دهند/ادعای فرماندار دزفول پوچ است/مردم با رفع مشکل بیکاری و ازدواج شاد می شوند 


جمعه شب بیست و پنجم اردیبهشت ماه، همزمان با شب مبعث پیامبر اعظم(ص)، آیت الله شیخ "رضا سبط الشیخ الانصاری" در جمع نمازگزاران مسجد ساکیان، علما، اساتید حوزه و برخی مسئولین به تشریح و تدوین آخرین مواضع خود نسبت به برگزاری کنسرت پاپ در دزفول و پشت پرده های آن پرداخت.
به گزارش رهیاب،جمعه شب بیست و پنجم اردیبهشت ماه، همزمان با شب مبعث پیامبر اعظم(ص)، آیت الله شیخ "رضا سبط الشیخ الانصاری" در جمع نمازگزاران مسجد ساکیان، علما، اساتید حوزه و برخی مسئولین به تشریح و تدوین آخرین مواضع خود نسبت به برگزاری کنسرت پاپ در دزفول و پشت پرده های آن پرداخت.

توان اندک موجب برداشته شدن تکلیف نمی شود

رئیس حوزه علمیه آیت الله العظمی سبط الشیخ الانصاری گفت: جامعه ما گرفتار نابسامانی ها و عدم توجه به حدود الهی در زمینه امور اقتصادی، سیاسی، عفاف و حجاب و سایر موارد شده که این امر پریشان خاطری متدینین شهر را فراهم آورده است.

وی با بیان اینکه توان اندک موجب برداشته شدن تکلیف نمی شود، بزرگترین پشتوانه مؤمنین در ادای تکلیف را وعده های الهی دانست و خاطر نشان کرد: خدا همواره با اهل تقوا و حامی محسنین است.

آیت الله سبط الشیخ الانصاری افزود:

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۸:۴۹
کساء

 
اگر به دنبال ایجاد نشاط در دزفول هستند مشکلات مردم را حل کنند/عده ای با استفاده از امکانات دولتی در زمین دشمن بازی می کنند/ با مروجین منکرات برخورد قانونی خواهد شددزفول امروز: سردار شاهوارپور فرمانده سپاه خوزستان در گفتگوی اختصاصی با دزفول امروز نسبت به برخی مسائل فرهنگی شهرستان دزفول واکنش نشان داد.

وی با اشاره به سابقه دینی مردم ایران اظهار داشت:نظام جمهوری اسلامی ایران با رویکرد توسعه فرهنگ اسلام ناب به پیروزی رسید و ملت ایران با دغدغه دینی طی ۳۵ سال گذشته وارد میدان شدند.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر خوزستان گفت: امروز هم رهبرمعظم انقلاب شرایط نصرت خداوند متعال را در ترویج چهار اصل مهم دانسته اند که دو اصل آن امربه معروف و نهی از منکر است لذا امسال را باید با همین رویکردی که رهبر انقلاب فرمودند دنبال کنیم.

وی افزود:

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۷:۵۲
کساء

مجوز وزارت خانه برای برگزاری کنسرت ها وحی منزل نیست/مسئولین پاسخگوی تبعات برگزاری کنسرت ها باشند


حجت الاسلام غبیشاوی امام جمعه محترم بندر ماهشهر گفت:این مسائل به هیچ وجه با ایده های حضرت امام و مقام معظم رهبری و دین اسلام همخوانی ندارد اگر چه وزارت خانه ای هم مجوز داده باشد لکن مجوز وزارت خانه وحی منزل نیست و هرگونه تبعاتی که در اجرای این برنامه ها رخ دهد را خود مسئولین باید پاسخگو باشند

حجت الاسلام غبیشاوی امام جمعه بندر ماهشهر روز گذشته در خطبه های نماز جمعه  با اشاره به برگزاری کنسرت های موسیقی در ماهشهر اظهار داشت:بحث اباحه گری تدریجی است ، به طور مثال در زمان دولت اصلاحات شعار تساهل و تسامح بود که بعد از آن شاهد چه اتفاق هایی که نبودیم .
وی افزود:به تدریج شاهد زوال حجابی که در جامعه جایگاه ویژه ای داشت بودیم و تا الان که دیگر این امر به یک فرهنگ تبدیل و از دست همه خارج شده است.

امام جمعه ماهشهر با اشاره به برگزاری کنسرت های موسیقی گفت: : این کنسرت ها در برخی شهرهای بزرگ که اجرا می شود حد یقفی ندارد،در اینجا هم برخی دوستان می نشینند و توجیه می کنند که ما جو را کنترل می کنیم و قطعا بعد از مدتی هم شاهد این خواهیم بود که به همین  قانع نمی شوند و می گویند زنان باید برای ما خوانندگی کنند،بعد از مدتی می گویند نه باید با رقص باشد و در آینده نزدیک باید شاهد اباحه گری ها باشیم.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۷:۱۰
کساء

واکنش آیت الله سبط الشیخ انصاری به اصرار جریانی خاص برای برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در دارالمؤمنین دزفول+حواشی001


 
 

دزفول امروز: رییس حوزه علمیه آیت الله العظمی سبط الشیخ انصاری گفت: روحانیت این شهر با تعطیل کردن نماز های جماعت و تحصن در حرم سبزقبا(ع) اعتراض خودش را نسبت به بی تفاوتی برخی مسئولین که وظیفه شان دفاع از اعتقادات، اخلاق و امنیت روحی و سلامت دین مردم است، این اعتراض را مطرح کنند.


 
به گزارش دزفول امروز: آیت الله شیخ “رضا سبط الشیخ انصاری” تولیت حوزه علمیه آیت الله العظمی سبط الشیخ انصاری دزفول، پس از اقامه نماز مغرب و عشای روز سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در جمع نمازگزاران مسجد ساکیان دزفول، دادستان، برخی اعضای شورای شهر، رئیس دادگستری دزفول و جمعی از رؤسای حوزه های علمیه، علما و روحانیون دزفول در واکنش به اصرار جریانی خاص برای برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در دارالمؤمنین دزفول، سخنان مهمی ایراد کرد.

 
انقلاب اسلامی گنجی از جانب خدا بود

وی انقلاب اسلامی را یکی از نعمت های بزرگی دانست که همچنان قدر آن مجهول مانده است و با با بیان اینکه این انقلاب به قیمت خون هزاران شهید، جانباز و ایثارگر و مشکلات فراوان بدست آمده است، گفت: انقلاب اسلامی گنجی از جانب خدا بود که بجز رنج و مجاهدت فراهم نشد.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۳ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۳:۱۲
کساء