کِساء

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا کُونوا أَنصَارَ اللَّهِ

کِساء

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا کُونوا أَنصَارَ اللَّهِ

کِساء

الّــــــذِینَ یُبَلِّغُـــونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَ یَخْشَوْنَــــهُ وَ لَا یَخْشَوْنَ أَحَـــــدًا إِلَّا اللَّهَ وَ کَفَى بِاللَّهِ حَسِیــبًا ( الاحزاب-39)

وظیفه اصلی و اولیـه روحـانیت ، چیزی نیست جـــز : ( تبلیــغ و تــرویج دیـن ) از طریق ( قرآن مبین و اهـــل بیت عصمت و طهــارت ) صلوات الله علیهم اجمعین ، و ( پاسداری از فرهنگ و عقائد و اخلاق اسلامی ) و ( هدایت و خدمت به متدینین ) .
ملتی که میخواهد در مسیر دیـانت ، و رسیدن بــه سعــادت قدم بردارد ، آشنــایی و ارتباط با روحـانیتی این چنین ، و آگاهی از رهنمودهای آنـــان ، بــرای او ضرورتی است مسلم و غیر قابل انکار .

kesaa@chmail.ir

آخرین مطالب

بسم الله الرحمن الرحیم

و به ثِقَتی(قَدْ کَانَتْ لَکُمْ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ فِی إِبْرَاهِیمَ وَالَّذِینَ مَعَهُ إِذْ قَالُوا لِقَوْمِهِمْ إِنَّا بُرَءاؤا مِنکُمْ وَمِمَّا تَعْبُدُونَ مِن دُونِ اللَّهِ ... )
الممتحنه 4


طبق این آیه شریفه ، و سائر آیات قرآنی در این باب ، یکى از اساسى ترین دستورات دین مبین اسلام و یکى از مهمترین وظائف متدینین ، " تبرّی " است که از جهت اهمیت اگر بالاتر از امر به معروف و نهی از منکر نباشد ، کمتر نیست .

طبق کلام خداوند سبحان : ( وَتَعَاوَنُواْ عَلَى الْبرِّ وَالتَّقْوَى وَلاَ تَعَاوَنُواْ عَلَى الإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ ) هر گونه مساعدت و همفکری و همکاری با کسانی که - سهواً و یا عمداً ، جهلا و یا علماً - حدود الهی و ارزش های اخلاقی و اعتقادی را نادیده گرفته ، و به سلامت نفس و عزت و سربلندی و مطالبات مشروع و معقول مردم ، و اهداف انقلاب و آرمان شهداء و منویات امام راحل (ره) و فرامین حکیمانه رهبر فرزانه و معظم - توجه ندارند ، ممنوع مى باشد .

و به عنایت به فرمایش امیر المؤمنین سلام الله علیه ، از رسول اکرم صلى الله علیه وآله وسلم : ( أَمَرَنَا رَسُولُ اللَّه(ص) أَنْ نَلْقَى أَهْلَ الْمَعَاصِی بِوُجُوهٍ مُکْفَهِرَّةٍ ) ، متدینین با اهل معصیت ، جز با چهره ی عبوس مواجه نمی شوند ، که نوعی تبرّی عملی از خطا و خطاکار و گناه و گنهکار می باشد و اعلام می کنند که خریدار کالای باطل و اهل مداهنه نیستند .

مداهنه و مذاکره و لبخندها و سازش های بیجایی که ما را با انواع نابسامانی ها و پریشانی ها ، در عرصه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی مواجه ساخته است .

در عرصه اقتصادی اختلاس ها ، در عرصه سیاسی تقلاهای خلاف مصالح دین و مملکت و انقلاب - و با شعار انقلاب - ، در عرصه  فرهنگی مجوزهای خلاف شرعی که باعث اعلام نگرانی مراجع تقلید و مقام معظم رهبری شده است ، در عرصه اجتماعی بیکاری و عدم اشتغال و بالا رفتن سن ازدواج -که صدها پیامد منفی بر آن مترتب است - و نیز وضعیت تأسفبار بلکه ننگین بى حجابى ، و مانند این ها ، بلائى نیست که از آسمان نازل شده باشد، بلکه معلول بى تدبیری و بى توجهى و یا کم التفاتى برخى از صاحبان مناصب و مسئولینى ست که  بى اعتمادى و ناامیدى و بد بینى را رقم مى زنند.

سعى بلیغ و این همه تلاش در جهت برگزاری مجلس کنسرت ، در شهرستان دار المؤمنین دزفول قهرمان - که قهرمانى مردم آن جز به خاطر دفاع از ارزش هاى دینى نیست - در راستاى همان تقلاهایى است که سعى در توسعه روز افزون بستر اباحه گری و بی تفاوتی نسبت به ارزش های اخلاقی و اعتقادی و اسلامی دارد .

همچون گذشته - در مدت پانزده سالی که در خدمت مردم متدین دزفول ، خصوصاً جوانان فرهیخته آن بوده ام - تذکر دادن و مداخله بجا در امور مختلف این شهر را - که به دلائلى بیشتر آن ها براى مردم عیان نشده ، و در صورت ضرورت بیان خواهد شد - بزرگ ترین وظیفه خود دانسته و می دانم .

از ده روز قبل ، در تماس هایی که با بسیاری از مسئولین این شهر داشتم ، در مورد این کنسرت - که به نام جوانان و ادعاى ایجاد نشاط و شادى ، اما با نیات و اهدافی که کراراً به آن اشاره داشته ام - مخالفت خود را با برگزاری مجلس کنسرت ، همراه با ذکر ادله اعلام کرده ، و سخنان آنان را - که هرگز برایم قانع کننده نبوده - شنیده ام .

و چون بر این باور و اعتقادم که تشکیل چنین مجالسی از مصادیق بارز " لغو " ، و بر خلاف دستور قرآن کریم و بر خلاف رضایت وجود مبارک ولی عصر ارواحنا فداه ، و در تغایر با نظرات مراجع عظام تقلید و منویات رهبر معظم انقلاب ، و آرمان و اهداف شهداست ، طبق وظیفه شرعی و اعلام تبرّی عملی ، در مدتی که این مجلس نامبارک برپاست ، این شهر را ترک خواهم کرد .

از جوانان غیور متدین و تمام کسانی که خواهان لغو کنسرت بوده و در مجالس جهت اعلان مخالفت شرکت کردند ، مخصوصاً از مسئولین معززى که بیانیه داده و پاسداری و امانتداری و وفا داری خود را نسبت به رعایت حدود الهی و حفظ دستاوردهای انقلاب و آرمان شهداء علنی ساختند کمال تشکر داشته و دستبوس آنانم .

خاصة جناب مستطاب حضرت آیة الله حاج شیخ محسن حیدرى عضو محترم مجلس خبرگان و امام جمعه موقت اهواز ، که متواضعانه و خالصانه از فرمایشات ایشان ، که راهگشا و راهنمای مؤمنین مى باشد ، سپاسگزار و ممنونم .حوزه علمیه حضرت آیة الله العظمی سبط الشیخ الانصاری
رضا سبط الشیخ

28 رجب المرجب 1436
1394/02/27

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۲/۲۷
کساء